Terapia LightForce

Jeżeli szukasz nowoczesnych i skutecznych metod leczenia bólu, terapia laserowa LightForce w Profizjoclinic we Wrocławiu jest dla Ciebie. Nasza klinika oferuje zaawansowane technologie, które pomagają pacjentom szybko i bezboleśnie wrócić do pełnej sprawności. Zaufaj doświadczeniu naszych specjalistów i poczuj ulgę już po pierwszych sesjach!

rentgen
fxi

Jak działa terapia LightForce?

Urządzenie LightForce działa poprzez fotobiomodulację. To proces, w którym światło o określonej długości fali stymuluje funkcje komórkowe i doprowadza do pozytywnych zmian biochemicznych w uszkodzonej tkance. Są one „zalewane” fotonami, które przekazują energię komórkom. W rezultacie w uszkodzonym miejscu zwiększa się krążenie, co prowadzi do ustąpienia bólu, wyleczenia stanu zapalnego i redukcji obrzęków. Dzięki temu organizm jest w stanie lepiej wykorzystać własne moce lecznicze.

Czym jest terapia LightForce?

Jest to nieinwazyjna metoda leczenia, wykorzystująca energię światła lasera IV generacji, która pomaga w redukcji bólu i stanów zapalnych mięśni, ścięgien oraz stawów. Z powodzeniem stosuje się ją jako substytut lub uzupełnienie leków, a także innych form rehabilitacji i leczenia. Laseroterapia LightForce może pomóc w uniknięciu operacji oraz umożliwia powrót do aktywnego życia w pełnym zdrowiu.

Co wyróżnia terapię LightForce?

Terapia LightForce wykorzystuje laser IV generacji. Dzięki mocy do 15 W jest jednym z najnowocześniejszych i najmocniejszych urządzeń laserowych na świecie. Dla porównania: laser III generacji potrzebuje do 100 minut, aby dostarczyć 3000 J do ciała. Laser IV generacji może dostarczyć 3000 J w zaledwie 3,3 minuty, a długość jego fali mieści się w zakresie 810-980 nm. Laseroterapia w Profizjoclinic jest zatem szybka, sprawna i bezbolesna.

Co mówi nauka o laseroterapii?

Terapeutyczne urządzenia laserowe są stosowane na całym świecie od ponad 20 lat, ale dopiero niedawno ta technologia została szerzej zintegrowana z rutynową praktyką kliniczną. Innowacje technologiczne i produkcyjne sprawiły, że urządzenia laserowe są przystępne cenowo, a jednocześnie mają odpowiednią wydajność, aby umożliwić kompleksową terapię w rozsądnym czasie. Wraz ze wzrostem liczby badań naukowych odkrywamy, że laseroterapia jest skuteczna w leczeniu wielu schorzeń, zwłaszcza w przypadku urządzenia LightForce, które posiada wysoką moc.

Przeczytaj więcej na naszym blogu Profizjoclinic!

Zastosowanie LightForce w fizjoterapii i leczeniu bólu

Wyobraź sobie, że leczenie rwy kulszowej albo reumatoidalnego zapalenia stawów, jest prostsze, szybsze i skuteczniejsze. Pomyśl o błyskawicznej redukcji bólu kolana po bieganiu albo regeneracji blizn po operacji. To wszystko – i wiele więcej, potrafi LightForce w doświadczonych dłoniach naszych fizjoterapeutów z Wrocławia. Laseroterapia w klinice Profizjoclinic jest używana do bezpiecznego i bezbolesnego leczenia przewlekłych i ostrych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego oraz szybszej regeneracji po operacjach i po wysiłku. Dzięki temu proponujemy zdrową, niefarmakologiczną i niechirurgiczną terapię redukującą ból bez efektów ubocznych, które mogą występować w przypadku stosowania leków.

4 powody, dla których pokochasz terapię LightForce

Szybkość

Zabieg trwa od 2 do 12 minut w zależności od leczonego obszaru ciała i stopnia uszkodzenia tkanek.

Brak ryzyka

Laser może być stosowany u większości pacjentów bez względu na wiek. Terapia jest bezpieczna i nieinwazyjna.

Laser LightForce IV generacji

Brak bólu

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Po zabiegu możesz od razu wrócić do codziennego życia.

Skuteczność

Większość pacjentów odczuwa poprawę już po 3-5 zabiegach. Jednak najlepsze efekty są zauważalne po 10 zabiegach.

green-texture

Zobacz przełomowe działanie laseroterapii IV generacji – terapii LightForce

Umów wizytę

Piotr Gabryś – ZnanyLekarz.pl
Maciej Grzeszczuk – ZnanyLekarz.pl
Joanna Strzelecka – ZnanyLekarz.pl
Angelika Drążkiewicz – ZnanyLekarz.pl
509 966 988