Terapia falą uderzeniową

Zmagasz się z przewlekłym bólem mięśni i stawów? Wybierz terapię falą uderzeniową we Wrocławiu w naszej klinice! Zapewniamy nowoczesne i skuteczne metody, które pomogą Ci wrócić do pełnej sprawności i poczuć się lepiej. Ta nieinwazyjna metoda leczenia aplikuje fale akustyczne o wysokiej energii do ciała Pacjenta, co owocuje świetnymi rezultatami terapeutycznymi. Zaufaj naszym specjalistom i poczuj ulgę dzięki terapii falą uderzeniową.

Ból kręgosłupa jako wskazanie do terapii falą uderzeniową w Profizjoclinic

Wskazania do terapii falą uderzeniową

Główne wskazanie do zabiegu to przewlekły ból, który jest związany z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego, takimi jak: zapalenie ścięgien, ostroga piętowa czy tendinopatia. Poza tym terapia falą uderzeniową może być rekomendowana w leczeniu m.in.:

 • bólów stawu barkowego,
 • łokcia tenisisty,
 • bólów bioder i kolan,
 • urazów mięśniowych,
 • urazów więzadeł,
 • bólu kręgosłupa.

Terapia falą uderzeniową rozbija zwapnienia w ciele Pacjenta, które wywołują nieprzyjemne dolegliwości. Właśnie dlatego jej zastosowanie w ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej jest tak szerokie.

Sposób leczenia

Terapia falą uderzeniowa to nieinwazyjna i bezbolesna metoda leczenia, która wspomaga zabiegi ortopedyczne i rehabilitacyjne. Dzięki zastosowaniu fal akustycznych możliwe jest zredukowanie lub całkowite pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości. Zabieg falą uderzeniową trwa od 5 do 10 minut i zwykle stosuje się od 3 do 10 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Terapia falą uderzeniową w Profizjoclinic
Terapia falą uderzeniową barku w Profizjoclinic

Efekty terapii falą uderzeniową

W Profizjoclinic stosujemy fale uderzeniowe do leczenia różnych schorzeń. Ta forma terapii prowadzi natomiast do:

 • rozbicia bolesnych zwapnień i zrostów,
 • stymulacji procesów regeneracyjnych,
 • poprawy mikrokrążenia,
 • większej elastyczności mięśni i ścięgien,
 • poprawy funkcjonowania stawów,
 • redukcji bólu i stanów zapalnych w organizmie,
 • przyspieszenia procesu gojenia tkanek.

Jak więc widać, terapia falą uderzeniową przynosi upragnione efekty, które pozwalają na życie bez bólu. Zabieg ma natomiast na celu zmniejszenie bólu, poprawę ruchomości oraz stymulację naturalnych procesów naprawczych w organizmie.

Rehabilitacja

Nasza terapia falą uderzeniową we Wrocławiu jest często stosowana w programach rehabilitacyjnych, zwłaszcza w przypadku sportowców i osób aktywnych fizycznie. Kompleksowa rehabilitacja w Profizjoclinic obejmuje natomiast nie tylko zabiegi, ale również monitorowanie postępów, a także pełną opiekę fizjoterapeutów i ortopedów na każdym etapie rehabilitacji oraz leczenia.

Skutki uboczne

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ale może powodować krótkotrwałe zaczerwienienie, obrzęk, ból czy siniaki w miejscu aplikacji.

Ile kosztuje terapia falą uderzeniową?

Koszt terapii falą uderzeniową różni się w zależności od liczby potrzebnych sesji do osiągnięcia pożądanych rezultatów. W Profizjoclinic możesz natomiast liczyć na konkurencyjne ceny, gotowe pakiety zabiegów i najwyższą jakość usług. Szczegółowy cennik znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Umów wizytę

Maciej Grzeszczuk – ZnanyLekarz.pl
Joanna Strzelecka – ZnanyLekarz.pl
Angelika Drążkiewicz – ZnanyLekarz.pl
509 966 988