Przepuklina krążka lędźwiowego

Przepuklina krążka lędźwiowego

Wypukła przepuklina krążka lędźwiowego jest jednym z najczęstszych powodów bólu dolnej części pleców. Badanie wykazało, że od 70% do 85% ludzi cierpi na ból pleców.

Przepukliny powodują różne patologiczne zmiany w kręgosłupie, takie jak martwica, obrzęk i stany zapalne. W ostatnich latach laseroterapia o wysokiej intensywności (HILT) stała się popularną metodą leczenia różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

HILT wykorzystuje laser o dużej intensywności do stymulacji tkanek i przynosi korzyści takie jak działanie przeciwzapalne i zmniejszenie bólu.

Badanie potwierdza skuteczność HILT w procesie terapeutycznym, pacjenci doświadczyli większej poprawy w zakresie funkcjonalności i zmniejszenia bólu. Wyniki sugerują, że HILT może przyczynić się do łagodzenia bólu związanego z wypuklinami i przepuklinami. 

Należy jednak pamiętać, że badanie miało ograniczoną liczbę uczestników i dalsze badania są potrzebne, aby potwierdzić wyniki. Badania powinny również skupić się na zrozumieniu mechanizmów działania HILT oraz optymalnych parametrach i czasie trwania terapii. Mimo to, HILT wydaje się być obiecującą metodą leczenia, która przyspiesza poprawę funkcjonalności i zmniejsza ból u pacjentów.

Więcej informacji na temat badań znajdziesz tu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7544293/pdf/medi-99-e22520.pdf

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Zadzwoń, wyślij zapytanie lub umów wizytę online!

logo

Umów wizytę
już teraz!

Kontakt

Nasz gabinet

Profizjoclinic
ul. Szybowcowa 31, II p., lok. 204, 54-130 Wrocław, Gądów Mały (przy parkingu Hali Tęcza, parking: 90 minut bezpłatnie)
Telefon:
509 966 988