Leczenie bólu układu mięśniowo-szkieletowego

Leczenie bólu układu mięśniowo-szkieletowego

Ból układu mięśniowo-szkieletowego jest rozumiany jako każdy ból związany z zaburzeniami dotyczącymi mięśni, więzadeł, kości lub stawów, obejmujący ponad 150 diagnoz dotyczących układu mięśniowo-szkieletowego. Przegląd systematyczny naukowych dowodów z ostatniej dekady potwierdza skuteczność lasera klasy IV jako metody przeciwbólowej w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego.

Badania wykazują, że laser klasy IV może zmniejszać intensywność bólu i poprawiać funkcję w tych schorzeniach.

Przegląd obejmował 7 dobrze przeprowadzonych badań z oceną niskiego ryzyka błędu. Wyniki badań dotyczyły głównie schorzeń kręgosłupa, kolana i łokcia, a główne schorzenia leczone laserem były pochodzenia stawowego. Laser klasy IV może być skuteczną opcją terapeutyczną w przewlekłych schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego, a także w nieartretycznych schorzeniach mięśniowo-szkieletowych.

Badania potwierdzają, że laser klasy IV może przynosić długoterminową ulgę w bólu w porównaniu z grupami kontrolnymi. Mechanizmy przeciwbólowe lasera nie są w pełni zrozumiane, ale możliwe jest uwolnienie opioidowych peptydów, które działają przeciwbólowo zarówno na poziomie centralnym, jak i obwodowym. Przegląd podkreśla również użyteczność Visual Analog Scale (VAS) jako narzędzia do oceny zmian bólu w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. 

Laser klasy IV jest skuteczną metodą redukcji bólu i poprawy funkcjonalności w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego.

Więcej informacji na temat badań znajdziesz tu: https://content.iospress.com/articles/journal-of-back-and-musculoskeletal-rehabilitation/bmr181341

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Zadzwoń, wyślij zapytanie lub umów wizytę online!

logo

Umów wizytę
już teraz!

Kontakt

Nasz gabinet

Profizjoclinic
ul. Szybowcowa 31, II p., lok. 204, 54-130 Wrocław, Gądów Mały (przy parkingu Hali Tęcza, parking: 90 minut bezpłatnie)
Telefon:
509 966 988