Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Zaburzenia skroniowo-żuchwowe (TMD) to bolesne schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego, które obejmują mięśnie żujące, stawy skroniowo-żuchwowe (TMJ) oraz inne struktury anatomiczne jamy ustnej i twarzy. Badania potwierdziły skuteczność nisko energetycznego lasera (LLLT) w redukcji bólu u pacjentów z zaburzeniami TMD. Jednak wyniki są sprzeczne i nie ma konsensusu co do optymalnych parametrów terapii.

Laser wysokoenergetyczny (HILT) jest skutecznym leczeniem dla pacjentów z miogennymi zaburzeniami TMD, redukującym ból i poprawiającym funkcję szczęki.

Laser wysokoenergetyczny działa przeciwbólowo i stymuluje tkanki, mając większy zasięg i głębokość penetracji niż laser niskoenergetyczny. Terapia laserem wysokoenergetycznym (HILT) wykazuje pozytywne rezultaty zarówno w krótkim, jak i długim czasie. Pacjenci z miogennymi zaburzeniami TMD doświadczyli ulgi w bólu, poprawy funkcji szczęki i jakości życia po terapii.

Laser wysokoenergetyczny HILT jest skuteczną metodą terapii fizycznej dla pacjentów z miogennymi zaburzeniami TMD i może być alternatywą dla innych metod leczenia, w tym lasera niskoenergetycznego (LLLT).

Więcej informacji na temat badań znajdziesz tu: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S246878552100135X?via%3Dihub

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Zadzwoń, wyślij zapytanie lub umów wizytę online!

logo

Umów wizytę
już teraz!

Kontakt

Nasz gabinet

Profizjoclinic
ul. Szybowcowa 31, II p., lok. 204, 54-130 Wrocław, Gądów Mały (przy parkingu Hali Tęcza, parking: 90 minut bezpłatnie)
Telefon:
509 966 988