Igłoterapia sucha

Sucha terapia igłowa to jedna z metod stosowanych w fizjoterapii. Polega na wprowadzeniu cienkiej igły akupunkturowej do mięśnia, bez podawania jakichkolwiek leków, w celu zmniejszenia zmęczenia i rozluźnienia napiętych mięśni.

W leczeniu używane są jednorazowe, sterylne igły akupunkturowe o średnicy od 160 do 300 mikrometrów, które zazwyczaj nie powodują uszkodzeń tkanek. Sucha igłoterapia, przeprowadzana zgodnie z procedurami, jest bezpiecznym zabiegiem. Wykonywana jest w rękawiczkach jednorazowych, a skóra pacjenta jest zdezynfekowana przed wprowadzeniem igły, co minimalizuje ryzyko infekcji wirusami chorobotwórczymi.

Wskazania do stosowania suchej igłoterapii

Sucha igłoterapia jest wskazana w przypadku wszelkiego rodzaju bólów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, zarówno miejscowych, na przykład bólów dolnego odcinka kręgosłupa, bólów barków, zapaleń nadkłykci, jak i bólów promieniujących, na przykład w przypadku napięciowych bólów głowy. Igłoterapia jest również skuteczna w terapii blizn, poprawiając ich elastyczność i zwiększając ruchomość tkanki.

Stopień bolesności terapii zależy od napięcia mięśniowego, obszaru poddanego igłowaniu oraz ostrości igły. Nie ma ograniczeń co do liczby użytych igieł podczas jednego zabiegu, chociaż dotyczy to wyłącznie klatki piersiowej, gdzie podczas jednej terapii opracowywana jest tylko jedna strona.

logo

Umów wizytę
już teraz!

Kontakt

Nasz gabinet

Profizjoclinic
ul. Szybowcowa 31, II p., lok. 204, 54-130 Wrocław, Gądów Mały (przy parkingu Hali Tęcza, parking: 90 minut bezpłatnie)
Telefon:
509 966 988