Osteoartoza kolana

Osteoartoza kolana

Wyniki badania wykazały, że laseroterapia wysokoenergetyczna HILT miała korzystny wpływ na pacjentów z osteoartrozą kolana (OAK) w porównaniu z konwencjonalnym leczeniem fizjoterapeutycznym (CPT) i ćwiczeniami terapeutycznymi (ET). Oto główne wnioski z badania:

1. Ból: HILT był skuteczny w redukcji bólu kolana.

Pacjenci w grupie HILT doświadczyli większego zmniejszenia bólu w porównaniu z grupami CPT i ET. Wyniki utrzymywały się przez 12 tygodni.

2. Zakres ruchu zgięcia: HILT poprawił zakres ruchu zgięcia kolana. Pacjenci w grupie HILT mieli większą poprawę w porównaniu z innymi grupami.

3. Testy funkcjonalne: HILT w połączeniu z ćwiczeniami miało pozytywny wpływ na wyniki testów funkcjonalnych, takich jak Test Timed Up and Go (TUG) i test 6-minutowego spaceru (6MWT). Pacjenci w grupie HILT osiągnęli lepsze wyniki w porównaniu z innymi grupami.

4. Skala bólu Western Ontario i McMaster Universities Osteoarthritis (WOMAC): Wyniki podskali bólu WOMAC w grupie HILT były podobne do wyników w grupie CPT. Ogólnie, wyniki skali WOMAC wskazywały na poprawę funkcji u pacjentów w grupie HILT.

Podsumowując, badanie potwierdziło skuteczność HILT w łagodzeniu bólu, poprawie zakresu ruchu i funkcji u pacjentów z OAK. HILT wykazał się lepszymi wynikami w porównaniu z CPT i ET.

Mechanizmy działania HILT obejmują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, poprawę mikrokrążenia i procesu gojenia tkanek.

Więcej informacji na temat badań znajdziesz tu: https://link.springer.com/article/10.1007/s10103-018-2624-4

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Zadzwoń, wyślij zapytanie lub umów wizytę online!

logo

Umów wizytę
już teraz!

Kontakt

Nasz gabinet

Profizjoclinic
ul. Szybowcowa 31, II p., lok. 204, 54-130 Wrocław, Gądów Mały (przy parkingu Hali Tęcza, parking: 90 minut bezpłatnie)
Telefon:
509 966 988