Maria Górska

Cześć!

Nazywam się Maria Górska i jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie ukończyłam jednolite studia magisterskie z wyróżnieniem. Od samego początku moich studiów fascynowała mnie fizjoterapia pediatryczna, zwłaszcza praca z dziećmi do pierwszego roku życia. Już na trzecim roku studiów zaczęłam zdobywać doświadczenie w tej dziedzinie dzięki wolontariatowi oraz praktykom w Centrum Fizjoterapii Dzieci we Wrocławiu.

Moje zainteresowania skierowały mnie również na ścieżkę naukową. Podczas pracy w Centrum rozpoczęłam badania dotyczące korelacji między kształtem główki niemowląt do szóstego miesiąca życia a ich rozwojem psychomotorycznym, używając do tego kraniometrii. Dzięki zdobytemu tam doświadczeniu zrozumiałam, jak ważna jest prawidłowa i wczesna diagnostyka rozwoju psychomotorycznego niemowląt, aby móc szybko wdrożyć odpowiednią terapię. Wczesna interwencja jest kluczem do skutecznego leczenia i zapobiegania dalszym problemom rozwojowym.

Obecnie specjalizuję się w terapii dzieci z różnymi problemami, takimi jak zaburzenia napięcia mięśniowego, opóźniony rozwój ruchowy, korowe zaburzenia widzenia (CVI), uszkodzenia neurologiczne oraz choroby genetyczne. Moje podejście do pracy z najmłodszymi pacjentami opiera się na połączeniu solidnej wiedzy teoretycznej, zdobytej podczas studiów i praktyk, z doświadczeniem oraz empatią.

Jeśli szukasz specjalisty, który połączy profesjonalizm z indywidualnym podejściem do Twojego dziecka, jestem tutaj, aby pomóc. Moim celem jest nie tylko leczenie, ale także wsparcie rodziców i edukacja w zakresie rozwoju dzieci. Zapraszam do współpracy i razem zadbajmy o zdrowie oraz rozwój Twojego maluszka.

Zarezerwuj wizytę i daj swojemu dziecku najlepszą opiekę, jakiej potrzebuje, aby mogło cieszyć się zdrowym i szczęśliwym dzieciństwem.

Poniżej możesz również zapoznać się z listą szkoleń, kursów i warsztatów, które ukończyłam.

  • Terapia Neurorozwojowa NDT Bobath
  • Badanie i wspomaganie dziecka w 1 roku życia
  • Trójpłaszyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg
    Barbary Zukunft-Huber
  • Visual impairment in infants with brain damage – from assessment to intervention
  • Terapia ręki I I II stopnia
  • Terapia multisensoryczna z Językiem Migowym
Maria Górska – ZnanyLekarz.pl Maria Górska – ZnanyLekarz.pl
509 966 988